Proje Hakkında

Toplam İnşaat Alanı 478.157,48 m² olan Kayabaşı Emlak Konutlar; İstanbul İli, Başakşehir İlçesi, Kayabaşı Mahallesi’ nde; 375 adet 1+1, 1097 adet 2+1, 1078 adet 3+1 ile 49 adet 4+1 den oluşan toplam 2599 adet konut, 74 adet ticari ünite, ve 1 adet ilköğretim okulundan oluşmaktadır.

Çevreye ve Doğaya Saygılı

Kayabaşı Masterplanı ve sonrasında ada bazında etaplar halinde uygulanacak projede, kırsal bir alanda çekim merkezi yaratan, çevreye ve doğaya saygılı, yeşili içine alan bir konsept benimsenmiştir. Çevresel veriler göz önüne alındığında topografik olarak dinamik bir peyzajın hakim olduğu, batısında geniş bir rekreasyon potansiyeli olan, doğusunda ise sosyal donatıların ve diğer yerleşkelerin bulunduğu bir konumdadır.

Ulaşım Ağı…

Ulaşım ağı, masterplan alanın çevresinde motorlu araç, ağır vasıtalar ve toplu taşımaya elverişli kesitlerde olup, planlanan alan içerisindeki ağ motorlu taşıt ve toplu taşımaya uygundur. Ayrıca geniş yaya kaldırımları, bisiklet yolları ve ada içi kesintisiz yaya bağlantıları ile kullanıcıların her yöne erişimleri çok katmanlı olarak kurgulanmıştır. İç ulaşım yolları ve ana omurga akslarından direkt/kesintisiz olarak tüm yapı bloklarına ulaşım mümkün kılınmıştır.

Çevresel Duyarlılık

Çevresel duyarlılığımızı ve günümüz teknolojilerini projelerimize entegre etmek amacıyla kapalı otoparklar içerisinde projesinde belirtilen sayıda elektrikli araç şarj üniteleri konulacaktır. Elektrikli araç kullanımını da teşvik edecek olan bu şarj üniteleriyle karbon salınımının azaltılmasına katkı sağlanmış olunacaktır.

1
Merhaba,
Size Nasıl Yarımcı Olabiliriz?